لوله های فولادی

لیست کارخانه های پروفیل سازی اصفهان

پس از تهران، استان اصفهان به عنوان پیشگام در تولید انواع پروفیل شناخته می‌شود. گرچه اغلب تولیدکنندگان پروفیل فولادی در استان اصفهان، ظرفیت تولید کمتر از صدهزار تن دارند، اما در مجموع، حجم تولیدی این استان بسیار قابل توجه است. در ادامه درباره چند کارخانه پروفیل اصفهان بحث خواهد شد.

شرکت فولاد گستر حداد کچو

ساخت کارخانه فولاد گستر حداد در سال ۱۳۸۸ در زمینی به مساحت ۲۰ هزار متر مربع آغاز شد و در سال ۱۳۹۰ به بهره‌برداری کامل رسید. این کارخانه در شهرک صنعتی بزرگ رازی در شهرضا واقع شده است. مجموعه فولاد گستر با تولید روزانه حدود ۱۵۰۰ تن انواع لوله و پروفیل، پاسخگوی بخشی از نیاز کشور در تامین این مقاطع است.
در حالت کلی، تولیدات کارخانه حداد، علاوه بر پروفیل، شامل انواع لوله فولادی و مفتول می‌گردد.

شرکت تعاونی فولاد علویجه

فاز اول این کارخانه در سال ۷۴ در شهرک صنعتی علویجه با ظرفیت ۱۲۰۰۰ تن پروفیل به احداث رسید. در سال ۷۷، فاز دوم کارخانه با هدف افزایش ظرفیت به ۴۲۰۰۰ تن راه اندازی شد. در سال ۸۵ با راه اندازی خط تولید جدید، ظرفیت این مجموعه به ۲۰۰ هزار تن در سال افزایش یافت.
این کارخانه با تولید لوله‌های صنعتی، قوطی‌های مستطیل و مربع، پروفیل درب و پنجره و پروفیل باز، از برترین تولیدکنندگان لوله و پروفیل کشور محسوب می‌شود.

شرکت نیکان پروفیل اصفهان

راه اندازی کارخانه پروفیل نیکان اصفهان، به سال ۱۳۷۴ بازمی‌گردد. این مجموعه دارای شش خط تولید پروفیل و دو خط برشکاری ورق آهن است که به تولید بیش از ۲۵ نوع محصول فولادی، با ظرفیت تولید سالانه ۷۰ هزار تن می‌پردازد.
قوطی و پروفیل نیکان شامل موارد زیر می‌شود:

 • انواع پروفیل در ضخامت‌های ۲ و ۲.۵
 • پروفیل ستونی در سایز ۱۴*۱۴

علاوه‌بر این، مجموعه نیکان پروفیل، محصولاتی مانند ورق، میلگرد، تیرآهن، لوله، نبشی، ناودانی، توری و سیم را نیز تولید می‌کند. در مقاله شرکت نیکان پروفیل اصفهان، اطلاعات جامع‌تری از این کارخانه در دسترس است.

کارخانه لوله و پروفیل آپادانا

کارخانه فولاد آپادانا در اصفهان، در سال ۱۳۸۳، با هدف تولید انواع لوله و پروفیل صنعتی و ساختمانی، آغاز به کار کرد.
در حال حاضر شرکت فولاد آپادانا با تولید انواع پروفیل در محدوده ضخامتی ۲ تا ۴ میلی‌متر و در کیفیت مناسب، از تولیدکنندگان معروف پروفیل ایران محسوب می‌شود. تولیدات این مجموعه با طول‌های ۶ و ۱۲ متری در بازار موجودند.

شرکت نورد و لوله پروفیل سپاهان

شرکت سپاهان از سال ۱۳۸۳ به عنوان یکی از تولیدکنندگان لوله و پروفیل دقیق و فوق دقیق مشغول به کار است. پروفیل سپاهان شامل موارد زیر می‌شود:

 • پروفیل درب و پنجره شامل سپری، لنگه دری و چهارچوبی
 • زهوار و چهارچوب فلزی
 • پروفیل‌های Z و L
 • پروفیل ریلی
 • پروفیل بیضی شکل
 • انواع قوطی مربع و مستطیل شکل

تمامی پروفیل‌های ذکر شده، در ضخامت‌های بالاتر از ۱.۵ میلی‌متر تولید می‌شوند.
در حال حاضر، شرکت پروفیل سپاهان در زمینه تولید لوله‌های درز مخفی، لوله‌های مانیسمان (بدون درز) از جنس کربن استیل و آلیاژهای فولادی دیگر نیز فعالیت دارد. محصولات این کارخانه در بویلرها، مبدل‌‌های حرارتی و صنایع خودرو مورد استفاده قرار می‌گیرند.

شرکت به فلز سپاهان

شرکت بهفلز در سال ۱۳۸۸، در شهرک صنعتی مورچه خورت تاسیس شد. این شهرک، در ۵۰ کیلومتری شمال اصفهان و در مجاوت جاده ترانزیتی اصفهان- تهران، واقع شده است.
مجموعه به فلز با حفظ و همچنین بهبود مستمر کیفیت تولیدات خود، علاوه بر تامین نیازهای داخلی، محصولات خود را به کشورهای همسایه نیز صادر می‌کند. از محصولات کارخانه به فلز می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • قوطی‌های مستطیلی در ابعاد و ضخامت‌های مختلف
 • لوله‌های صنعتی تحت استانداردهای DIN 2440 و DIN 2441
 • قوطی‌های مربعی
 • پروفیل باز شامل گاردریل، چهارچوب‌های فلزی و پروفیل Z

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *