شیرآلات صنعتی

شناسایی انواع گیت ولو صنعتی

انواع گیت ولو صنعتی

شناسایی انواع گیت ولو صنعتی

انواع گیت ولو

جهت اتصال و قطع جریانات از گیت ولو ها استفاده میشود. بر اساس کاربردها، گیت ولوهای صنعتی انواع مختلفی داشته و جهت اهداف گوناگون استفاده میشوند. در این مقاله به انواع گیت ولو صنعتی اشاره خواهیم کرد:

گیت ولو صنعتی چیست؟

گیت ولو یا شیرآلات صنعتی برای انواع کاربردهای صنعتی بکار میروند. از مهمترین این کاربردها میتوان استفاده برای لوله کشی خانه ها و یا انتقالات سیالات را نام برد.
گیت ولوها جریانات سیال را قطع و وصل کرده و در اماکن صنعتی نظیر شرکت های نفت و گاز، معادن، پتروشیمی ها، نیروگاه ها، صنایع شیمیایی، اماکن نظامی و… استفاده میشود.

 

سفارش انواع گیت ولو صنعتی (Gate Valve)

تماس با واحد فروش (واتساپ)

تماس مستقیم با واحد فروش: تلفن: 33933106 (021) همراه: 3648325 (0912)

انواع گیت ولو صنعتی

براساس نوع کاربرد انواع گیت ولو صنعتی به دسته های زیر تقسیم بندی میشود:

شیر دروازه ای یا گیت ولو از انواع شیرآلات صنعتی میباشد. جهت قطع و وصل جریان سیال از دیسک این شیرها که بصورت گُوه یا کیت است استفاده شده و در تعداد زیادی از مراکز صنعتی و کارخانجات محل استفاده است.
اگر شیر گیت ولو باز باشد، دیسک آن از مسیر جریان سیال دور شده و جریان سیال میتواند با افت فشار اندکی از گیت ولو خارج شود. از همین رو شیرهای دروازه ای برای باز و بست کردن مکرر مناسب نبوده و پیشنهاد نمیشوند. همچنین برای کنترل جریانات کاربرد خوبی ندارند.

کربن استیل

گیت ولو فولادی از انواع گیت ولو است که در سایز ۲ الی ۸۰ اینچ تولید می‌شود. این دسته از انواع گیت ولو در دو نوع با مشخصه API600 و API603 تولید می‌شوند.

فورج استیل

گیت ولو فورج استیل یا فولادی آهنگری شده در دو نوع BS5352 و ‌API602 تولید شده و برای صنایعی که استفاده از لوله های کمتر از قطر 2 اینچ در آن نیاز است مورد استفاده قرار میگیرد.

بست فشار Pressure seal

گیت ولو بست فشار در محل هایی که نیاز به کنترل فشار بالا دارد استفاده شده و در ابعاد 2 تا 24 اینچ تولید میگردد. شیر کشویی از متداولترین آن‌ها هستند.

API 6D برای خط لوله ها

این شیر دروازه ای در 2 مدل Slab و Expanding وجود داشته و برای خطوط لوله بکار میرود.

نایف تایپ

گیت ولو نایف تایپ در صنایع تولید کاغذ استفاده میشود. دلیل آن اینست که چون شیرهای قطع نمیتوانند برای قطع جریان بخوبی عمل کنند و در اثر انسداد ممکن است شیر از بین برود. از همین رو نایف تایپ برای کنترل جریان استفاده نشده و کاملا باز یا بسته میشود و جهت جلوگیری از تخریب بخاطر ضربه به کندی باز و بسته میگردد. ابعاد این گیت ها از 2 تا 24 اینچ بوده که در ساخت آن از فولاد ضد زنگ و آهن انعطاف پذیر استفاده شده و در فشار با درجه پایین ساخته میشود. از انواع مختلف این نوع از شیرهای دروازه ای میتوان به سیت نرم، سیت فلزی، کشوییSlide Gate و کلاهکی Bonneted اشاره کرد.

 

تماس با واحد فروش (واتساپ)

تماس مستقیم با واحد فروش: تلفن: 33933106 (021) همراه: 3648325 (0912)

ساختار گیت ولو

اتصالات: جهت اتصال آنها باتوجه به طرح انتهایی انواع شیرها از اتصالات استفاده میشود.

گوه: مورد استفاده گوه ها در ۴ نوع اسلاید، انعطاف پذیر، تقسیم و موازی میباشد.

عملکرد شیر: نوع عملکرد شیرها به دستی، دنده یا پنوماتیک، برقی و هیدرولیک تقسیم بندی میشود.

استانداردها: در دو نوع API و EN میباشد.

مواد سازنده: گیت ولوهای زیر 2 اینچ از کربن استیل ساخته شده و در ابعاد بالاتر از استیل.

شرکت فیدار پترولیوم خاورمیانه از بهترین عرضه کنندگان انواع گیت ولو صنعتی، شیرآلات و اتصالات، آهن، ورق و لوله های صنعتی میباشد. جهت دریافت مشاوره و استغلام قیمت میتوانید از طریق دکمه های زیر با کارشناسان ما در ارتباط باشید:

 

سفارش انواع گیت ولو صنعتی (Gate Valve)

تماس با واحد فروش (واتساپ)

تماس مستقیم با واحد فروش: تلفن: 33933106 (021) همراه: 3648325 (0912)

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *