ابزار دقیق

🎖️ خرید ابزار دقیق | لیست قیمت ابزار دقیق | لیست بهترین تولید کنندگان

خرید ابزار دقیق

ابزار دقیق چیست؟

در این مقاله قبل از خرید ابزار دقیق جهت شناخت بهتر این ادوات شرحی از کاربردهای آن ارائه داده ایم.  ابزار دقیق یک زیرساخت برای سیستم کنترل و اتوماسیون است که برای نشان دادن اندازه‌گیری، انتقال، نمایش و ثبت مقادیر فیزیکی بکار می رود و پارامترهایی همچون فشار ، دما ، دبی ، فلو و سطح مایعات و … با توجه به استانداردهای تعین شده را انتخاب و مورد استفاده قرار می دهد. ابزار دقیق که یک زیر ساخت سیستم کنترل و اتوماسیون را تشکیل می دهد شامل ابزارآلاتی نظیر: انواع کنترلر، انواع سنسور، رکوردر ، نشان دهنده، ترانسمیتر و… می باشد که به دو دسته تقسیم بندی می شود. دسته اول از نظر نوع عملکرد این ابزار است که به كنترلر مشهورند. به عنوان مثال ابزاری که عملیات کنترل دما ، فشار، رطوبت و سطح را بر عهده دارند به كنترلر مشهورند و ابزار نمایش این مقادیر که به نمایشگر یا ایندیکیتور معروفند. همچنین به ابزار انتقال اطلاعات مقادیر که بصورت سیگنال های استاندارد بوده و ترانسميتر یا منتقل کننده نامیده می شوند .

ابزار دقیق، پایه کنترل در پروژه های صنعتی است که تعداد زیادی از متغیرها مانند فشار، دما، فلو، سطح مایع و … باید به صورت پیوسته اندازه گیری و کنترل شوند. مسئولیت اندازی گیری این متغیرها بر عهده سنسورها بوده که پروسه صنعتی را به صورت مناسبی تحت کنترل در میآورد.

 

قسمت های تشکیل دهنده ابزار دقیق

 

اندازه گیر ها:

اندازه گیرها از مهمترین قسمت های تشکیل دهنده ابزار دقیق هستند. پارامترهایی که در صنعت برای کنترل اندازه گیری می شوند عبارتند از:

اندازه گیری فشار اندازه گیری درجه حرارت اندازه گیری جریانات سیالات اندازه گیری ارتفاع مایعات

کنترل کننده ها:

امروزه کنترل کنندها شامل سیستم کنترل کننده توزیع پذیر (DCS) و سیستم کنترل کننده فازی (FCDD) وظیفه کنترل را در واحدهای صنعتی بر عهده دارند.

محرک ها یا ادوات خروجی:

محرک ها ابزاری هستند که سیگنال های خروجی را از قسمت کنترل کننده دریافت کرده و متناسب با این سیگنال ها عمل می کنند. از عمده این ادوات می توان به شیرهای کنترل و الکتروموتورها اشاره نمود که با عملکرد خود باعث کنترل پارامترهای اندازه گیری شده در مقدار مطلوب و مورد نظر می شوند.

 

انواع تجهیزات ابزار دقیق

 

حسگر یا سنسورها (Sensor):

سنسورها از مهم‌ترین اجزای ابزار دقیق‌های صنعتی به شمار می‌آیند که برای اندازه‌گیری یک پارامتر از جمله پارامترهای فیزیکی و شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

مبدل یا ترانسدیوسرها (Transducer):

مبدل‌ها پارامترهای اندازه‌گیری شده توسط سنسورها را به سیگنال‌های الکتریکی تبدیل می‌کنند.

 

انتقال‌دهنده یا ترانسمیترها(Transmitter):

انتقال‌دهنده دستگاهی است که سیگنال مبدل را دریافت کرده و آنرا تقویت می‌کند. با اینکار امکان فرستادن سیگنال به فواصل طولانی تر هم ایجاد میشود. ترانسمیتر این فرآیند را بدون از دست‌ دادن کیفیت سیگنال و یا تداخل با سیگنال‌های دیگر انجام می‌دهد.

 

کاربرد ابزار دقیق در صنایع مرتبط

 

صنایع مختلفی از ابزار دقیق استفاده می‌کنند تا فرآیندها را با سرعت بهتر و خطای کمتری انجام دهند. از جمله این صنایع عبارتند از:

 

ابزار دقیق در صنایع نفت، پتروشیمی و زیرشاخه های آن

 

صنایعی مثل نفت و گاز که محصولات آن ها سیالات و مایعات هستند معمولا برای انتقال از خطوط لوله استفاده می‌کنند. به طور مثال نفت در حال عبور از خطوط لوله ی انتقال، سطح مخازن ذخیره‌سازی و یا فشار گاز درون مخازن، همه مولفه‌هایی هستند که برای اندازه‌گیری آن ها به ابزار دقیق نیازمند هستیم. جهت خرید ابزار دقیق مربوط به صنایع نفت و گاز میتوانید به فروشگاه محصولات ما مراجعه نمایید.

ابزار دقیق در صنایع معدنی

صنایع معدنی و سیمان نیز برای کنترل صحیح فرآیند تولید و اندازه‌گیری از ابزار دقیق استفاده می‌کنند. به طور مثال در کنترل و اندازه‌گیری فشار بخار در دیگ‌های بخار، اندازه‌گیری سطح سیلوهای ذخیره‌سازی سیمان، کنترل و اندازه‌گیری دبی خروجی مایعات و … می‌توان کاربرد ابزار دقیق را دید.

 

لیست 10 تولید کننده برتر ابزار دقیق و اتوماسیون صنعتی

 

مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا

مکو از جمله شرکت های فعال و دانش بنیانی است که فعالیت خود را از سال ۱۳۸۳ شروع نموده و در زمینه طراحی و تولید انواع سیستم های اتوماسیون و کنترل فرآیندهای صنعتی از شرکت های فعال در تولید ابزار دقیق است که توانسته است کمک موثری در این حوزه به بخش پتروشیمی کشور داشته و در لیست بهترین تولید کنندگان ابزار دقیق و اتوماسیون صنعتی قرار گیرد.

آدرس وب سایت: www.mapnaec.com

کارخانجات کابل سازی ایران (بایکا)

شرکت کابل سازی ایران که با نام تجاری بایکا فعالیت دارد، با حجم بالایی از تولید در لیست شرکت های اتوماسیون صنعتی در ایران قرار دارد که تولیدات خود را مطابق با استانداردهای بین المللی و داخلی به بازار عرضه داشته است و یکی از موفق ترین و بهترین تولید کنندگان ابزار دقیق و اتوماسیون صنعتی شناخته می شود.

آدرس وب سایت: www.irancable.com

 

ابزار دقیق مهام

شرکت فنی مهندسی ابزار دقیق مهام با بهره مندی از پرسنلی متخصص و کارآزموده و تجهیزاتی پیشرفته، یکی از شرکت های فعال در تولید ابزار دقیق است که فعالیت خود را در راستای ارائه خدمات به صنایع دارویی، غذایی و پتروشیمی گسترش داده و یکی از بهترین تولید کنندگان ابزار دقیق و اتوماسیون صنعتی شده است که سیستم های کنترل و ابزار دقیق خود را در سطح استانداردهای جهانی عرضه می نماید.

آدرس وب سایت: www.instrucontrol.ir

پایوران پارسیان

شرکت پایوران پارسیان، فعالیت خود را در جهت ارائه تجهیزات اتوماسیون صنعتی به صنایع مختلفی به ویژه صنایع نفت و گاز از سال ۱۳۸۹ آغاز کرده و در رقابت با شرکت های بین المللی و با تکیه بر فناوری های روز دنیا، به یکی از بهترین تولید کنندگان ابزار دقیق و اتوماسیون صنعتی تبدیل شده است که نام و اعتبار آن باعث شده است که در این بخش از صنعت، بتوان به خودکفایی قابل قبولی دست یافت.

آدرس وب سایت: www.ptedco.com

شرکت ستکو

شرکت ستکو نیز از دیگر شرکت های مطرح و یکی از بهترین تولید کنندگان ابزار دقیق و اتوماسیون صنعتی است که به صورت تخصصی، با امکاناتی پیشرفته در بخش نرم افزاری و سخت افزاری اتوماسیون صنعتی فعالیت داشته و با انجام برنامه های تحقیقاتی مهندسی خود، گامی موثر در ارائه خدمات به صنایع، به خصوص صنايع نفت، گاز، پتروشيمي، حفاری و فولاد بهترین عملکرد را به نمایش گذاشته است.

آدرس وب سایت: www.setco-company.com

پویش طرح سامان انرژی PTS Energy

شرکت پویش طرح سامان انرژی، یکی از شرکت های فعال در تولید ابزار دقیق موفق در کشور است که در زمینه تامین کالاهای پروژه های نفت و گاز کشور به ویژه ابزار دقیق و سیستم کنترل، فعالیت داشته و با تکیه بر دانش روز پرسنل خود، خدمات مهندسی را به صنایع مختلف ارائه نموده است و اکنون یکی از بهترین تولید کنندگان ابزار دقیق و اتوماسیون صنعتی به شمار می آید.

آدرس وب سایت: www.ptsenergy.com

آسیا ابزار دقیق

شرکت آسیا ابزار دقیق نیز از دیگر شرکت های مطرح در زمینه برق صنعتی و ابزار دقیق است که با هدف پاسخ گویی به نیازهای صنایع مختلف در این حوزه در سال ۱۳۷۳ تاسیس شده و از بهترین تولید کنندگان ابزار دقیق و اتوماسیون صنعتی که مطابق با استانداردهای جهانی تولیدات خود را عرضه می دارد. به جهت فعالیت های مستمر در این حوزه و رعایت تکنیک ها و دانش روز به عنوان یکی از شرکت های اتوماسیون صنعتی در ایران ، موفق به دریافت نمایندگی از معتبرترین شرکت های اروپایی شده است.

آدرس وب سایت: www.asia-instruments-ltd.com

ادیب آسیا تجهیز

شرکت ادیب آسیا تجهیز نیز از دیگر شرکت های مطرح در زمینه برق صنعتی و ابزار دقیق است که با هدف پاسخ گویی به نیازهای صنایع مختلف در این حوزه تاسیس شده و از بهترین تولید کنندگان ابزار دقیق و اتوماسیون صنعتی که مطابق با استانداردهای جهانی تولیدات خود را عرضه می دارد. به جهت فعالیت های مستمر در این حوزه و رعایت تکنیک ها و دانش روز به عنوان یکی از شرکت های اتوماسیون صنعتی در ایران ، موفق به دریافت نمایندگی از معتبرترین شرکت های اروپایی شده است.

آدرس وب سایت: www.adibtajhiz.com

پایکار بنیان صنعت

شرکت پایکار بنیان صنعت، فعالیت خود را در جهت ارائه تجهیزات اتوماسیون صنعتی به صنایع مختلفی به ویژه صنایع نفت و گاز آغاز کرده و در رقابت با شرکت های بین المللی و با تکیه بر فناوری های روز دنیا، به یکی از بهترین تولید کنندگان ابزار دقیق و اتوماسیون صنعتی تبدیل شده است که نام و اعتبار آن باعث شده است که در این بخش از صنعت، بتوان به خودکفایی قابل قبولی دست یافت.

آدرس وب سایت: www.paykarbonyan.com

کابل متال

شرکت کابل متال، فعالیت های خود را در سال ۱۳۷۰ سه بخش مختلف ابزار دقیق، اتوماسیون صنعتی و برق شروع کرده و پاسخ گوی نیاز بسیاری از صنایع بزرگ و کوچک شده است. نوسازی واحدهای صنعتی متعدد، از جمله کارنامه موفق این شرکت در بخش اتوماسیون صنعتی است که آن را به یکی از موفق ترین شرکت های اتوماسیون صنعتی در ایران تبدیل کرده است. می توانید مشاوره های لازم در این خصوص را از بخش فروش دریافت نمایید.

آدرس وب سایت: www.metalcableco.com

 

لیست قیمت ابزار دقیق | خرید ابزار دقیق

شما میتوانید جهت خرید ابزار دقیق متناسب با هر پروژه، ابزار دقیق مدنظر خود را از شرکت فیدار پترولیوم خاورمیانه تهیه نمایید. از جمله تجهیزات ابزار دقیق ما می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

فلومتر سطح سنج دماسنج فشارسنج دبی سنج‌ ارتفاع ‌سنج کنترل کننده‌ها لود سل آنالیزورهای گاز غلظت سنج‌ها

 
جهت اقدام برای خرید ابزار دقیق میتوانید با کلیک بر روی عکس زیر وارد فروشگاه محصولات ابزار دقیق شوید. ↓

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *