اتصالات, لوله های فولادی, مقاله

🌟 خرید آنلاین انواع لوله و اتصالات

خرید آنلاین انواع لوله و اتصالات

خرید آنلاین و اینترنتی انواع و اقسام لوله‌ها و اتصالات

خرید آنلاین انواع لوله و اتصالات ⇐ اگر  نگاهی به تغییرات جمعیتی کشور در چند دهه اخیر تا به امروز بیندازیم، متوجه افزایش تصاعدی جمعیت در کشورمان خواهیم شد؛ همچنین، با نگاهی به محیط اطراف‌مان نیز متوجه می‌شویم که ساخت و ساز های مسکونی، اداری، تجاری، گردشگری و غیره نیز با افزایش قابل توجهی همراه شده است. به همین دلیل، می‌توان فهمید که صنعت تولید مصالح ساختمانی (سیمان، بلوک و غیره) اهمیت فراوانی پیدا کرده و به صورت پیشرفته تبدیل به بخش مهمی از ساخت‌وساز کشور شده است.

دستیابی به خودکفایی در هر زمینه‌ای، برای کشور از اهمیت فراوانی برخوردار است. لذا، در کشور، تولیدات مختلفی وجود دارند که در جهت خودکفایی پیش می‌روند تا از خروج ارز و سرمایه ملی پیشگیری شود. بخشی از این تولیدات، مربوط به محصولات صنعتی مورد استفاده در صنعت ساختمان‌سازی است.

می دانیم که در صنعت ساختمان‌سازی، آب، برق و گاز از نیازهای مهم هر ساختمان به شمار می‌روند.

در واقع، در صنعت ساختمان سازی، از مهمترین بخش‌ها، می‌توان به سیستم‌های برق کشی، جهت هدایت کابل‌ها و سیم‌های برق و سیستم‌های لوله کشی، جهت هدایت آب و گاز اشاره کرد. برای تعبیه سیستم‌های لوله کشی و هدایت آب و گاز و خطوط سیم و کابل، انواع و اقسام لوله و اتصالات صنعتی نیز به کار برده می‌شود.  در صنعت ساختمان‌سازی، مسئله مهمی که وجود دارد، این است که باید نقشه‌های تاسیساتی هدفمند، اصولی و قابل اجرا باشد تا پس از اجرا، عمر مفید آنها بالاتر برود و ساختمان‌ها پس از احداث با مشکلات مرتبط با تاسیسات مواجه نشوند. از جمله نقشه‌های تاسیساتی می‌توان به سیستم لوله‌کشی آب و گاز و همچنین، سیستم خطوط تلفن و برق اشاره کرد. در این میان، اجرای سیستم لوله‌کشی و نصب و اتصال لوله‌ها به یکدیگر، از اهمیت فراوانی برخوردار است.

بنابراین، می‌توان به این نتیجه رسید که باید علاوه بر داشتن نقشه تاسیساتی مناسب، با انواع و اقسام لوله و اتصالات مختلف و کاربردهای آنها آشنا شد. چرا که در هر پروژه، با توجه به نقشه‌های تاسیساتی آن، از انواع مختلفی از لوله‌ها و تاسیسات استفاده می‌گردد؛ همچنین، انتخاب نوع لوله‌ها و اتصالات مورد نیاز برای پروژه‌های مختلف و قیاس آنها با موارد موجود در بازار، موجب می‌شود تا بتوانیم با توجه به نوع پروژه و هزینه‌های در نظر گرفته شده در پروژه، انواع نقشه‌های تاسیساتی را تهیه کنیم و با توجه به آنها هزینه نهایی تاسیسات مرتبط با ساختمان مورد نظر را برآورد نماییم.

ما نیز در این بخش، با در نظر گرفتن موارد یاد شده، سعی داریم تا اطلاعاتی را در مورد انواع اتصالات صنعتی، انواع لوله و اتصالات و کاربرد آنها را بیان کنیم و عوامل تاثیر گذار بر هزینه آنها را مورد بررسی قرار دهیم. در نهایت، در بخشی از این مطلب، در مورد فروش اینترنتی این محصولات توسط شرکت فیدار پترولیوم خاورمیانه، توضیحاتی را ارائه خواهیم داد.

 

ثبت سفارش و خرید آنلاین انواع لوله و اتصالات

تماس با واحد فروش (واتساپ)

تماس مستقیم با واحد فروش: تلفن: 33933106 (021) همراه: 3648325 (0912)

 

موارد استفاده لوله‌ها و اتصالات در پروژه‌های صنعت ساختمان‌سازی

پیش از این نیز اشاره کردیم که در صنعت ساختمان سازی، لوله‌ها و اتصالات صنعتی، از نقش ویژه و مهمی در اجرایی شدن این پروژه‌ها برخوردارند. به طوری که در حال حاضر، در پروژه‌های مختلف از جمله، سیستم‌های مربوط به خطوط تلفن و برق و سیستم‌های لوله کشی گاز و آب و فاضلاب، از لوله‌های مختلفی که هر کدام جنس خاصی دارند، استفاده می‌گردد. لوله‌ها و اتصالات مختلف، کاربرد صنعتی نیز دارند و در صنعت، از این لوله‌ها و اتصالات، جهت انتقال انواع مایعات مختلف استفاده می‌شود و دارای ضرورت فراوانی نیز می‌باشند. بنابراین، مهندسین پروژه‌های مرتبط، باید پیش از هر چیزی، نسبت به جنس لوله‌ها و اتصالات مختلف و کاربرد هر یک از آنها، شناخت کافی داشته باشند. بنابراین، بهتر است که با فروشگاه‌های مختص لوله‌ها و اتصالات آشنا شوند. توجه داشته باشید که به همین منظور، فروشگاه‌های آنلاین، کاربردی تر هستند چرا که اطلاعات کامل و شاملی را در مورد انواع مختلف لوله‌ها و اتصالات ارائه می‌دهند و خریدار با مطالعه اطلاعات مربوط به هر کدام، در هنگام خرید، محصولات مورد نیاز خود را با دقت بیشتری انتخاب کرده و اقدام به خرید می‌نماید. توجه داشته باشید که خرید این محصولات، در تهیه محصولات کاربردی جهت استفاده در پروژه‌های کوچک و بزرگ، کمک قابل توجهی را به خریدار خواهد کرد.

لوله های پرکاربرد

 

اگر به تاریخ صنعت لوله‌کشی مراجعه کنید، متوجه خواهید شد  که گذشتگان ما در سیستم‌های اولیه لوله‌کشی، از قطعات فلزی (از جمله برنج و آلیاژهای مختلف) استفاده می‌کرده‌اند. امروزه نیز اغلب پروژه‌های ساختمانی که از ساخت قدیم بهره می‌گیرند، از این نوع از لوله‌ها استفاده می‌کنند. یکی از معایبی که این نوع از سیستم قدیمی لوله‌کشی دارد، این است که این لوله‌ها از انعطاف پایینی برخوردار هستند و پس از مدتی، امکان رسوب و گرفتگی و مسدود شدن لوله‌ها و مسیرهای گذر مایعات وجود دارد. بنابراین، نصب آنها نیاز به مهارت ویژه‌ای جهت آب‌بندی لوله‌ها دارد. به همین علت، مهندسان فعال در این صنعت، برای آسان‌تر کردن نصب و اتصال و آب‌بندی لوله‌ها و اتصالات به یکدیگر، اقدام به ساخت و تولید و استفاده از نوع جدیدی از لوله‌ها و اتصالات کردند و اتصالات پلی‌اتیلن را به بازار عرضه نمودند. امروزه این نوع از اتصالات پلی‌اتیلن، کاربرد فراوانی دارد و بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. اتصالات پلی‌اتیلن از مزایای ویژه‌ای برخوردار هستند. از مزیت‌های این نوع از لوله‌ها و اتصالات پلی‌اتیلنی در پروژه‌های مختلف تاسیساتی می‌توانیم به وزن پایین، قابلیت جذب کمتر رسوب نسبت به لوله‌های قدیمی‌تر فلزی، امکان آب‌بندی آسان و این نوع از لوله‌ها و اتصالات و تولید در مقیاس وسیع نسبت به انواع و اقسام محصولات مشابه فلزی اشاره کرد.

با توجه به اینکه این نوع از لوله‌ها و اتصالات جدید پلی‌اتیلنی نسبت به لوله‌ها و اتصالات قدیمی فلزی، قابلیت جذب رسوب کمتری دارند، بنابراین، در دراز مدت استفاده از این نوع از لوله‌ها و اتصالات جدید پلی‌اتیلنی مقرون به صرفه تر می‌باشد.

جدول زیر نشان می‌دهد که هر کدام از انواع لوله‌ها و سیستم‌های مختلف صنعت ساختمان‌سازی، از اتصالات مختلفی بهره می‌گیرند:

 

ردیف وسایل مورد استفاده کاربرد
1 انواع مغزی، مهره‌ی ماسوره، درپوش و بوشن‌ها برای اتصال انواع لوله‌ها در لوله‌کشی ساختمانی و صنعتی
2 انواع واشر و فلنج برای اتصال انواع لوله‌ها در لوله کشی ساختمانی و صنعتی
3 انواع سه‌راهی‌های مختلف (سه راهی تبدیلی، سه راهی قائم و سه راهی 45 درجه) برای اتصال در محل سه‌راهی
4 انواع اتصالات چهار لوله برای اتصال چهار لوله
5 زانوهایی با زوایای مختلف (مثل زانوهای 45 درجه و 90 درجه) برای تغییر جهت گذر لوله
6 نوار تفلون برای بهبود عملکرد اتصالات، برای آب‌بندی اتصالات، برای جلوگیری از خوردگی و زنگ‌زدگی

انواع و اقسام لوله‌ها و اتصالات موجود در صنعت

با توجه به آنچه که در این مطلب ارائه شد، می‌توان فهمید که از هر کدام از لوله‌ها و اتصالات مختلف فلزی و یا پلی‌اتیلنی، می‌توان در پروژه‌های مختلف صنعتی و ساختمانی مختلف بهره گرفت. توجه داشته باشید که رسوب‌گذاری جداره داخلی لوله‌ها به صورت تدریجی صورت می‌گیرد و با گذشت زمان، بیشتر نمایان می‌شود؛ بنابراین، برای اینکه میزان رسوب‌گیری در جداره داخلی لوله‌های مختلف (از جمله لوله‌های آب گرم) کاهش پیدا کند و به حداقل خود برسد، می‌توان از انواع و اقسام لوله‌های پلی‌اتیلنی استفاده کرد.

در تعبیه لوله‌های فاضلاب و لوله‌های تهویه هوا و ونتیلاسیون، می‌توان از لوله‌هایی استفاده کرد که قطر بیشتری دارند تا میزان ظرفیت عبور سیال، حجم بالاتری داشته باشد؛ به همین منظور از لوله‌های پلی‌کا بهره می‌گیرند. در سیستم خطوط تلفن و برق در بخش درونی ساختمان‌ها، از لوله‌های خرطومی و لوله‌های پلی‌اتیلنی استفاده می‌شود که انعطاف بیشتری دارند. در واقع، این نوع لوله‌ها با خاصیت ارتجاعی خود، در مسیر عبور سیم‌ها، خم می‌شوند و مسیر را بدون اینکه آسیبی به سیم و کابل وارد شود، طی می‌کنند.

شیوه نصب لوله‌ها و اتصالات نیز در انتخاب نوع آنها فاکتور مهم و موثری تلقی می‌شود. در واقع، باید به هدف پروژه نیز نگاه کرد و سپس، به انتخاب انواع لوله و اتصالات مد نظر هدف پروژه  اقدام نمود. در این راستا، اگر هدف از انجام پروژه لوله کشی ساختمانی، بالا رفتن سرعت کار و آسان‌تر انجام شدن آن باشد، آنگاه جهت اجرای سیستم لوله کشی، بهره‌گیری از لوله‌های پلی‌اتیلن پیشنهاد می‌گردد.

یکی از وسایل مهم در سیستم‌های لوله کشی و اتصالات، نوار تفلون می‌باشد که دارای کاربردی فراوانی است. از نوار تفلون برای آب بندی اتصالات و جلوگیری از خوردگی و زنگ زدی آنها و در نتیجه برای بهبود عملکرد انواع مختلف اتصالات استفاده می شود. در واقع، برای اتصالات مغزی، مهره ماسوره، درپوش‌ها، فلنج‌ها و انواع واشر، می‌توان از نوار تفلون بهره‌گرفت و موجبات بهبود عملکرد اتصالات را فراهم کرد.

لوله مانیسمان

لوله‌ها و اتصالات در صنعت

توجه داشته باشید که اگر از لوله و اتصالات فلزی در سازه‌های صنعتی و ساختمانی (گاز کشی‌های درون شهر) استفاده شود، آنگاه برای نصب و اتصال انواع مختلف قطعات و لوله‌ها به یکدیگر و به بدنه دیوارهای تاسیساتی می‌توان از نوع دیگری از اتصالات بهره گرفت که به اتصالات جوشی معروف است.  در واقع، اتصالات جوشی، برای اتصال دو لوله به یکدیگر و نصب لوله‌ها بر روی بدنه دیوارهای تاسیساتی کاربرد دارد؛ پیشنهاد می‌شود که پس از استفاده از شیوه اتصالات جوشی، برای کاهش خطر زنگ زدگی و خوردگی لوله‌ها و افزایش عمر مفید لوله‌ها، این اتصالات پس از بازرسی جوش، رنگ شود. همچنین، در هنگام نصب، باید  از ایجاد فشار و ضربه احتمالی به اتصالات خودداری شود تا اتصالات جوشی از هم جدا نشود.

 

 

ثبت سفارش و خرید آنلاین انواع لوله و اتصالات

تماس با واحد فروش (واتساپ)

تماس مستقیم با واحد فروش: تلفن: 33933106 (021) همراه: 3648325 (0912)

 

چه عواملی بر قیمت لوله‌ها و اتصالات صنعتی تاثیرگذار هستند؟

عوامل مختلفی بر قیمت لوله‌ها و اتصالات پروژه‌های تاسیساتی تاثیر دارند. یکی از این عوامل، نوع لوله‌ها و اتصالات مورد استفاده در پروژه‌های مختلف می‌باشد. در هنگام برآورد هزینه باید به فلزی بودن اتصالات و یا پلی‌اتیلنی بودن اتصالات توجه کرد. چرا که اگر استفاده از اتصالات فلزی مد نظر باشد، باید به این مسئله توجه شود که قیمت لوله‌های فلزی نورد شده، به روز بوده و توسط کارخانه‌های ذوب فلزات، قیمت‌گذاری می‌شود. بنابراین، در برآورد هزینه باید به این نکته توجه شود که قیمت بروز آنها مورد محاسبه قرار بگیرد. بدین ترتیب، می‌توان گفت که متره و برآورد نقشه تاسیساتی لوله‌کشی فلزی، نسبت به نقشه لوله‌های پلی‌اتیلنی، دارای ریسک بیشتر و اطمینان پایین‌تری می‌باشد.

توجه کنید که یکی از پر اهمیت تری مواردی که در قیمت‌گذاری انواع و اقسام لوله‌ها و اتصالات و وسایل تاسیساتی تاثیر دارد، صادرات این نوع از محصولات تولیدی، به کشورهای دیگر می‌باشد که به علت صادرات و انجام مبادلات بین‌المللی و ارزی، قیمت آنها به صورت به روز می‌باشد؛ بنابراین، در هنگام برآورد هزینه‌های کلی تاسیساتی، توجه به این نکته نیز ضروری است.

یکی دیگر از عوامل موثر بر تغییرات قیمت انواع و اقسام لوله‌ها و اتصالات تولید شده با مواد پلیمری، تغییرات جهانی قیمت نفت و مواد خام می‌باشد. با توجه به اینکه این اقلام به صورت وسیع در صادرات و واردات دیده می‌شوند، بنابراین، قیمت آنها نیز در بازار جهانی متغیر خواهد بود و با تغییر قیمت جهانی، قیمت محصولات عرضه شده در بازار نیز تغییر خواهد یافت. بنابارین، در هنگام برآورد هزینه لوله‌ها و اتصالات و سایر وسایل تاسیساتی، توجه به این نکته نیز ضروری است.

اتصالات صنعتی

هزینه‌های مرتبط با لوله‌ها و اتصالات صنعتی

توجه داشته باشید که در فروش به صورت مختلف (چه آنلاین و چه حضوری)، هزینه حمل و نقل نیز باید در نظر گرفته شود و در برآورد هزینه لحاظ گردد. می‌دانیم که وزن لوله‌ها و اتصالات فلزی، بیشتر از وزن لوله‌ها و اتصالات پلی‌اتیلنی می‌باشد؛ بنابراین، هزینه حمل و نقل آنها نیز بیشتر خواهد بود و برای حمل و نقل، ممکن است به ماشین آلات سنگین نیاز باشد.

در هنگام برآورد هزینه مطلب مهم دیگری که وجود دارد و باید به آن توجه شود این است که محل کارگاه ساخت‌وساز و تحویل محصولات، تا کارخانه چقدر است؟ هر چه فاصله مکانی کمتر باشد، هزینه حمل و نقل کمتری نیز برای تحویل گرفتن سفارش نیاز است. در حقیقت، برای کاهش هزینه‌ها می‌توان از نزدیک‌ترین کارخانه تولیدی لوله و اتصالات و یا انبار آنها خرید خود را انجام داد. بنابراین، در هنگام برآورد هزینه، توجه به این مطلب نیز ضرورت دارد.

 

 

ثبت سفارش و خرید آنلاین انواع لوله و اتصالات

تماس با واحد فروش (واتساپ)

تماس مستقیم با واحد فروش: تلفن: 33933106 (021) همراه: 3648325 (0912)

 

چگونگی سفارش آنلاین انواع و اقسام لوله‌ها و اتصالات صنعتی

خرید اینترنتی و آنلاین محصولات صنعتی یکی از پرطرفدارترین روش‌های خرید این محصولات بوده و از مزیت‌های فراوانی برخوردار است؛ یکی از مهمترین مزیت‌های خرید آنلاین و اینترنتی لوله‌ها و اتصالات صنعتی، صرفه‌جویی در زمان و هزینه است. یکی دیگر از مزیت‌های سفارش آنلاین، مدیریت و بهینه‌سازی منابع انسانی است؛ به طوری که خرید آنلاین، دیگر رفت‌وآمدهای حضوری ندارد و نیروی انسانی به جای حضور در کارخانه و بازدید از محصولات و خرید محصولات و صرف انرژی برای این کار، این مقدار انرژی را می‌تواند ذخیره کند و در جای دیگری استفاده نماید. در حقیقت، با خرید آنلاین و اینترنتی می‌توان در مدیریت و بهینه سازی منابع انسانی، پیشقدم شد.

یکی دیگر از مزیت‌های خرید آنلاین و اینترنتی این است که خریدار در زمان اندکی به راحتی قادر به آشنایی با محصولات مختلف فروشنده خواهد شد. در حقیقت، خریدار با حضور در فروشگاه اینترنتی، می‌تواند تمامی محصولات را بازدید کرده و ویژگی‌های فنی و امکانات آنها را به صورت تخصصی مطالعه نماید و پس از مقایسه تخصصی محصولات با یکدیگر، اقدام به خرید محصول مورد نظر نماید.

یکی از مهمترین مسئله در خرید اینترنتی محصولات مورد نظر برای تجهیز کارگاه صنعتی، این است که خرید خود را  از فروشگاهی انجام دهید که نسبت به آن مطمئن هستید. برای اطمینان یافتن در این مورد، پیشنهاد می‌شود، نمادهای تجارت الکترونیک فروشگاه‌ها را چک کنید که زیر نظر نهادهای نظارتی کشور باشند و به تایید این نهادها رسیده باشند.

یکی از فروشگاه‌های آنلاین و اینترنتی مورد تایید نهادهای نظارتی، فیدار پترو می‌باشد. فروشگاه آنلاین فیدار پترو ، مرکز فروش آنلاین کالاهای صنعتی است؛ در حقیقت این مرکز، یک مرجع تخصصی جهت ارزیابی، بررسی، مقایسه و خرید انواع و اقسام محصولات و ملزومات صنعتی است.

فیدار پترولیوم خاورمیانه، جهت تحلیل فنی و اختصاصی محصولات مختلف صنعتی، از دانش فنی و نوین استفاده می‌کند و محیط امنی را جهت سفارش و خرید این محصولات فراهم کرده است؛ پس، شما با تکیه بر اعتبار فیدار پترو، به راحتی می‌توانید با اعتماد به این فروشگاه آنلاین و اینترنتی، محصولات صنعتی درخواستی  خود مثل لوله‌ها و اتصالات مختلف صنعتی را به صورت آنلاین خریداری نمایید و از خرید با کیفیت محصولات صنعتی مورد نظر خود در کمترین زمان، نهایت لذت را ببرید.

 

 

ثبت سفارش و خرید آنلاین انواع لوله و اتصالات

تماس با واحد فروش (واتساپ)

تماس مستقیم با واحد فروش: تلفن: 33933106 (021) همراه: 3648325 (0912)

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *